Zmiany w harmonogramie odbioru odpadów

Od maja częściej niż dotychczas odbierane będą śmieci od mieszkańców Gminy Przechlewo. Magistrat ogłosił nowy harmonogram wywozu odpadów. Będzie on obowiązywał w sezonie letnim.

Zmiany w harmonogramie odbioru odpadów

Zmiany wynikają z nowych przepisów, które nakazują częstsze wywożenie śmieci latem niż zimą. To niestety wpłynęło także na podwyżkę cen za śmieci. Od 1 maja mieszkańcy Gminy Przechlewo płacić będą 22 zł od osoby, w przypadku gdy nie korzystają z własnego kompostownika oraz 20,50 zł w przypadku, gdy kompostownik w gospodarstwie jest.

– W związku ze zmianami mieszkańcy nie muszą składać nowych deklaracji śmieciowych – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie.

Jak dodaje, ważne jest także uważne segregowanie śmieci. Im mniej odpadów nieposortowanych wyjedzie z gminy, tym niższa będzie opłata za ich utylizację. To z kolei ma wpływ na przyszłe ceny odbioru śmieci, które płacić będą mieszkańcy. Aktualny harmonogram wywozu odpadów dla Gminy Przechlewo jest już dostępny na stronie internetowej www.przechlewo.pl.

W informacji dźwiękowej mówi Dariusz Szopiński-pracownik UG Przechlewo.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.