Zmiana ceny za odbiór i zagospodarowanie odpadów

28 złotych miesięcznie – taką opłatę za śmieci ponosić będą niebawem mieszkańcy Gminy Przechlewo. Stawka ta będzie obowiązywała od 1 kwietnia. Jest ona wyższa od obecnej o 6 złotych. Podwyżka jest spowodowana wzrostem opłat w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze koło Chojnic, do którego przechlewskie śmieci trafiają.

Zmiana ceny za odbiór i zagospodarowanie odpadów

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

28 złotych miesięcznie – taką opłatę za śmieci ponosić będą niebawem mieszkańcy Gminy Przechlewo. Stawka ta będzie obowiązywała od 1 kwietnia. Jest ona wyższa od obecnej o 6 złotych. Podwyżka jest spowodowana wzrostem opłat w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze koło Chojnic, do którego przechlewskie śmieci trafiają. Częstotliwość i zasady odbioru odpadów od mieszkańców pozostaną bez zmian. Zachowane będą także ulgi dla osób, które na swoich posesjach posiadają kompostownik. Wówczas opłata zostanie zmniejszona o 1,5 zł. Wyższa będzie natomiast opłata dla tych, którzy unikają obowiązku segregowania śmieci. Ta od kwietnia wyniesie 56 złotych. - Mimo podwyżek, opłata obowiązująca w naszej gminie, będzie jedną z najniższych w powiecie człuchowskim – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie. W związku z podwyżkami mieszkańcy nie muszą składać ponownych deklaracji. Każdy z właścicieli posesji niebawem otrzyma stosowne zawiadomienie.

W informacji dźwiękowej mówi - Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.