Wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca br., w Przechlewskiej remizie OSP, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przechlewie we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w Przechlewie i Sąpolnie.

Wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca br., w Przechlewskiej remizie OSP, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przechlewie we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w Przechlewie i Sąpolnie. Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Przechlewie i Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów wśród młodzieży, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Do tegorocznych eliminacji przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych w Przechlewie i Sąpolnie, łącznie zgłosiło się 12 uczestników. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu, następnie najlepsze trzy osoby w każdej kategorii wiekowej zostały zaproszone także do etapu ustnego, w którym należało odpowiedzieć na zestaw trzech wylosowanych pytań. Oceny dokonała komisja konkursowa w składzie: Bartłomiej Hryszkiewicz (KP PSP w Człuchowie), Wojciech Krawczyk (Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie), Milena Weltrowska (SP Przechlewo).

Wyniki eliminacji gminnych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-IV):

I miejsce Hubert Dobek – SP Przechlewo

II miejsce Antoni Szopiński – SP Przechlewo

III miejsce Marcelina Milewska – SP Sąpolno

IV miejsce Hanna Stoltman – SP Sąpolno

V miejsce Karol Lemańczyk – SP Sąpolno

VI miejsce Maja Lubińska – SP Przechlewo

II grupa wiekowa (klasy V –VIII):

I miejsce Daria Dobek – SP Przechlewo

II miejsce Julia Adamska – SP Sąpolno

III miejsce Zuzanna Czarnoba – SP Przechlewo

IV miejsce Zuzanna Gierszewska – SP Sąpolno

V miejsce Igor Florek – SP Przechlewo

VI miejsce Jan Ginter – SP Sąpolno

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: z I grupy wiekowej: Hubert Dobek ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie, natomiast z II grupy wiekowej: Daria Dobek ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie. Laureaci turnieju będą reprezentować Gminę Przechlewo na eliminacjach powiatowych w Człuchowie, które zaplanowane są na 18 kwietnia br. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez organizatora dyplomami oraz upominkami. Jeszcze raz serdeczne gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju!