Wielkie święto szkoły w Sąpolnie – już w najbliższy piątek

Szkoła Podstawowa w Sąpolnie w Gminie Przechlewo, będzie miała swoje imię i sztandar. Ceremonia przyjęcia sztandaru i nadania imienia odbędzie się w piątek (2.06). Na to wydarzenie zapraszani są nie tylko uczniowie i absolwenci szkoły, ale także obecni mieszkańcy Sąpolna. Szkoła w Sąpolnie do tej pory nie miała imienia i sztandaru.

Wielkie święto szkoły w Sąpolnie – już w najbliższy piątek

Szkoła Podstawowa w Sąpolnie w Gminie Przechlewo, będzie miała swoje imię i sztandar. Ceremonia przyjęcia sztandaru i nadania imienia odbędzie się w piątek (2.06). Na to wydarzenie zapraszani są nie tylko uczniowie i absolwenci szkoły, ale także obecni mieszkańcy Sąpolna. Szkoła w Sąpolnie do tej pory nie miała imienia i sztandaru. Wiosną przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli głosowanie w sprawie wyboru imienia dla placówki. Spośród dwóch kandydatur do nazwy szkoły: Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, wybrano tę drugą. Od tego czasu trwały przygotowania do ceremonii nadania szkole wybranego imienia. Wszystko jest już praktycznie gotowe. W piątek zapraszamy na wielkie świętowanie – zapowiada dyrektor szkoły, Mirosław Ginter. - Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą świętą, gdzie odbędzie się uroczyste poświęcenie sztandaru. Następnie przejdziemy do szkoły i przekażemy go samorządowi uczniowskiemu. Nastąpi też symboliczne odsłonięcie pamiątkowej tablicy – mówi dalej dyrektor. Nową nazwę, czyli „Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski” zatwierdziła także Rada Gminy Przechlewo. Oficjalnie będzie ona obowiązywała od 1 września 2023 r.

W informacji dźwiękowej mówi - dyrektor szkoły, Mirosław Ginter

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.