W Przechlewie rusza budowa skateparku

Do końca tego roku w Przechlewie gotowy będzie skatepark. Powstanie on w parku nad Jeziorem Przechlewskim. Prace budowlane już się rozpoczęły. Budowany skatepark będzie pierwszym takim w gminie. Powstaje on na terenie rekreacyjnym przy istniejącej już plaży i placu zabaw.

W Przechlewie rusza budowa skateparku

Do końca tego roku w Przechlewie gotowy będzie skatepark. Powstanie on w parku nad Jeziorem Przechlewskim. Prace budowlane już się rozpoczęły. Budowany skatepark będzie pierwszym takim w gminie. Powstaje on na terenie rekreacyjnym przy istniejącej już plaży i placu zabaw. Będzie to uzupełnienie istniejącej infrastruktury. – Myślę, że dla wielu osób, które interesują się jazdą na rolkach, deskach, rowerach, ten kompleks na pewno się spodoba – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Inwestycja ma kosztować 258 tysięcy złotych, z czego 65 tysięcy stanowi dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Trwają prace projektowe nad budową ścieżki pieszo-rowerowej wokół Jeziora Przechlewskiego. Dzięki temu zarówno nowa promenada, jak i skatepark, plaża, park i plac zabaw, staną się nową, popularną strefą rekreacyjną Przechlewa.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.