Uroczystości patriotyczne w Przechlewie

Stumetrowa flaga oraz uroczystości patriotyczne w wojskowej oprawie były największą atrakcją tegorocznych świąt majowych w Przechlewie. Wydarzenie to odbyło się 3 maja w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całość rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym. Jej podniosłość podkreśliła obecność wojska oraz strażackiej orkiestry dętej.

Uroczystości patriotyczne w Przechlewie

Stumetrowa flaga oraz uroczystości patriotyczne w wojskowej oprawie były największą atrakcją tegorocznych świąt majowych w Przechlewie. Wydarzenie to odbyło się 3 maja w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całość rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym. Jej podniosłość podkreśliła obecność wojska oraz strażackiej orkiestry dętej. Po mszy przed pomnikiem „Za naszą i Waszą wolność” odbył się apel poległych oraz ceremonia złożenia kwiatów. – Niezależnie od politycznych podziałów i sporów, dzielących nas różnic, starajmy się szukać drogi do zrozumienia jak wielką wartością dla wszystkich pokoleń Polaków, była i jest wolna i niepodległa Ojczyzna. Jak mówią słowa Konstytucji 3 Maja, postępujmy tak, aby na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć – mówił podczas uroczystości Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Po uroczystościach przed pomnikiem, mieszkańcy Przechlewa i goście ponieśli stumetrową biało-czerwoną flagę, ulicami Przechlewa.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.