Trwa budowa centrum opiekuńczego w Przechlewie

ończą się roboty budowlane na obiekcie centrum opiekuńczego w Przechlewie. Obiekt powstaje przy ulicy Staroszkolnej w pobliżu siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Będzie on służył osobom niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym. Centrum opiekuńcze będzie nową siedzibą Środowiskowego Domu Samopomocy.

Trwa budowa centrum opiekuńczego w Przechlewie

Kończą się roboty budowlane na obiekcie centrum opiekuńczego w Przechlewie. Obiekt powstaje przy ulicy Staroszkolnej w pobliżu siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Będzie on służył osobom niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym. Centrum opiekuńcze będzie nową siedzibą Środowiskowego Domu Samopomocy. Specjalistyczną pomoc znajdą w niej osoby wymagające dziennej opieki. Odbędzie się to też z korzyścią dla rodzin, które w tej chwili tę opiekę sprawują. - Będzie to miejsce, w którym w określonych godzinach w ciągu dnia, będzie można zapewnić opiekę choremu. Centrum opiekuńcze ma być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie ono mogło pomieścić do czterdziestu podopiecznych. Budowa obiektu ma kosztować niespełna 3 mln zł. 2 mln to pozyskane przez Gminę Przechlewo dofinansowanie rządowe.

W informacji dźwiękowej mówi  - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.