ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA – OBCHODY W PRZECHLEWIE

17 września 2021 roku przypada 82 rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Od 2013 roku data ta jest także oficjalnym dniem obchodów Światowego Dnia Sybiraka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił ten dzień - świętem państwowym.

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA – OBCHODY W PRZECHLEWIE

Uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka odbędą się także w Przechlewie. – W naszej gminie jest wiele rodzin, w których czy to dziadkowie, czy rodzice, przez tę katorgę wschodnią przeszło – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. O godzinie 15.30 przed pomnikiem „Za naszą i Waszą wolność”, złożone zostaną kwiaty. O 16.00 w Kinie za Rogiem odbędzie się spotkanie z osobami, które przeżyły zesłania. Po spotkaniu rozpoczną się projekcje filmu „Syberiada”, opowiadającego o losach ludzi zesłanych na Syberię w latach 40tych ubiegłego wieku. W przypadku dużego zainteresowania wśród widzów, możliwe będą dwie projekcje.

 

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

W informacji dźwiękowej mówi Krzysztof Michałowski-Wójt Gminy Przechlewo.

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.