Sukces Gminy Przechlewo – opłata za śmieci nie wzrośnie

W wyniku starań pracowników samorządu i Wójta Gminy Przechlewo, Krzysztofa Michałowskiego, ceny opłaty śmieciowej w naszej gminie pozostaną bez zmian. W ramach przeprowadzonego przetargu ustalono atrakcyjne warunki cenowe odbioru odpadów, co spowoduje, że stawka 22 złote od mieszkańca, nadal będzie obowiązywała w naszej gminie.

Sukces Gminy Przechlewo – opłata za śmieci nie wzrośnie

W wyniku starań pracowników samorządu i Wójta Gminy Przechlewo, Krzysztofa Michałowskiego, ceny opłaty śmieciowej w naszej gminie pozostaną bez zmian. W ramach przeprowadzonego przetargu ustalono atrakcyjne warunki cenowe odbioru odpadów, co spowoduje, że stawka 22 złote od mieszkańca, nadal będzie obowiązywała w naszej gminie. Wywozem śmieci wciąż zajmować się będzie ZOM Klawkowo – firma, która od lat świadczy te usługi na terenie gminy Przechlewo. Samorząd co roku ogłaszał przetarg na wywóz opadów. W tym roku gmina zdecydowała się na ogłoszenie przetargu nie na rok, lecz na trzy lata do przodu. Efektem tego zabiegu było rozstrzygnięcie korzystne dla mieszkańców – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. - Jesteśmy zadowoleni z tego, że mimo dużej inflacji, wzrastających kosztów, uda się zachować dotychczasowe stawki, które są na poziomie 22 zł oraz 20,50 zł dla osób, które posiadają kompostownik – dodaje wójt. Koszty wywozu śmieci są jednym z czynników wpływających na wysokość podatku śmieciowego. Drugim czynnikiem jest cenna ich utylizacji w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów. Gmina Przechlewo dostarcza je do zakładu w Nowy Dworze koło Chojnic. Jeżeli sytuacja rynkowa i prawna nie zmieni się, jest szansa na to, że niebawem Przechlewo będzie miało najniższe stawki nie tylko w regionie, ale też w całym województwie pomorskim. Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Wygrana dotychczasowego operatora nie będzie powodowała konieczności wymiany pojemników, ani żadnych istotnych zmian w systemie wywozu odpadów.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

DO POBRANIA:

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z zabudowy jednorodzinnej na miesiące V - XII 2022 r.

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z zabudowy wielorodzinnej na miesiące V - XII 2022 r.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.