Stumetrowa flaga w Przechlewie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja – te dwa wydarzenia w sposób wyjątkowo uroczysty celebrować będą mieszkańcy Przechlewa. Uroczystości odbędą się 3 maja (wtorek). Całość zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Anny. Po mszy, przed Pomnikiem Wdzięczności odśpiewany będzie hymn państwowy.

Stumetrowa flaga w Przechlewie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja – te dwa wydarzenia w sposób wyjątkowo uroczysty celebrować będą mieszkańcy Przechlewa. Uroczystości odbędą się 3 maja (wtorek). Całość zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Anny. Po mszy, przed Pomnikiem Wdzięczności odśpiewany będzie hymn państwowy. Później odbędzie się też ceremonia złożenia kwiatów. W samo południe na ulice Przechlewa wyjdzie korowód mieszkańców niosący stumetrową biało-czerwoną flagę. Będzie ona przeniesiona niemalże przez całą miejscowość. Korowód przejdzie od pomnika, dalej ulicą Człuchowską do żłobka, by później dotrzeć do osiedla Juźkowa. Całości towarzyszyć będzie sekcja dęta orkiestry z Brus. Będzie też mini kiermasz ciast przygotowany przez KGW Sikoreczki z Pawłówka – zapowiada Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Uroczystość potrwa do godziny 13.00.

W informacji dźwiękowej mówi - Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.