Spotkania z honorowymi obywatelami Gminy Przechlewo

Już dwie osoby mogą poszczycić się tytułami Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo. Samorząd ten dopiero od tego roku przyznaje takie wyróżnienia. Pierwszą osobą, której taki tytuł przyznano jest prof. Jan Lubiński. Drugą - Joanna Concejo.

Spotkania z honorowymi obywatelami Gminy Przechlewo

Już dwie osoby mogą poszczycić się tytułami Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo. Samorząd ten dopiero od tego roku przyznaje takie wyróżnienia. Pierwszą osobą, której taki tytuł przyznano jest prof. Jan Lubiński. Drugą - Joanna Concejo. W przyszłym tygodniu mieszkańcy Przechlewa i regionu będą mogli osobiście spotkać się z obiema tymi osobami. W miejscowej bibliotece organizowane będą otwarte pogadanki, których gośćmi specjalnymi będą Honorowi Obywatele Gminy Przechlewo.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek – 6 września – o godzinie 17.00. Jego bohaterem będzie Joanna Concejo - artystka, graficzka, ilustratorka. Absolwentka koszalińskiego liceum plastycznego, a później także Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Urodziła się w Słupsku, lecz całe dzieciństwo spędziła w Przechlewie. Specjalizuje się w ilustrowaniu książek, w tym także okładek publikacji polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk.

Drugie spotkanie odbędzie się w piątek – 9 września – o godzinie 18.00. Tym razem z przechlewską publicznością spotka się prof. Jan Lubiński - światowej sławy genetyk. Kierownik Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych oraz Zakładu Genetyki i Patomorfologii PUM. Twórca szczecińskiej szkoły genetyki medycznej oraz unikatowego w skali międzynarodowej Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych – Ośrodka Onkologii Uniwersyteckiej PUM. Ekspert Unii Europejskiej w zakresie badań nad nowotworami dziedzicznymi.

Oba spotkania będą otwarte dla publiczności. Ze względu jednak na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy przyjmować będą wcześniejsze zapisy chętnych. Zainteresowani udziałem w którymś ze spotkań, powinni zapisać się telefonicznie w przechlewskiej bibliotece: nr tel.  59 306 77 59.

W informacji dźwiękowej mówi -  Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.