Są pieniądze na rozbudowę kanalizacji i wodociągów

Kolejne dwa miliony złotych dofinansowania w ramach rządowego programu Polski Ład otrzymała Gmina Przechlewo. Pieniądze będą przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnych i wodociągowych na terenie gminy. Przyznane środki pochodzą z puli przeznaczonej na dofinansowania inwestycji na terenach, gdzie niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Są pieniądze na rozbudowę kanalizacji i wodociągów

Kolejne dwa miliony złotych dofinansowania w ramach rządowego programu Polski Ład otrzymała Gmina Przechlewo. Pieniądze będą przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnych i wodociągowych na terenie gminy. Przyznane środki pochodzą z puli przeznaczonej na dofinansowania inwestycji na terenach, gdzie niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Gmina Przechlewo planuje za te środki rozbudować istniejącą już sieć kanalizacyjną i wodociągową. Chodzi przede wszystkim o tereny na których powstają nowe osiedla lub w obszarze których, działają zakłady pracy. – Cieszy nas to dofinansowanie, gdyż pozwoli nam ono zrobić przyłącza oraz wymienić pewne elementy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Przechlewie, przez co na pewno zwiększy się atrakcyjność terenów, gdzie te sieci powstaną – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Jesienią tego roku opracowany zostanie dokładny plan robót i ogłoszony będzie przetarg. Prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.