RUSZYŁ TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Po długiej przerwie znowu bez większych przeszkód można uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez biblioteki. Placówka w Przechlewie zaprasza w swoje progi tym bardziej, że właśnie ruszył Tydzień Bibliotek. Odwiedzających ją czytelników wita wystawa zatytułowana „ Biblioteka jest kobietą”.

RUSZYŁ TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Można ją oglądać codziennie w godzinach pracy placówki. Rozpoczęły się też spotkania z udziałem publiczności. Pierwsze zorganizowano dla czytelników ze Środowiskowego Domu Samopomocy. W piątek (14.05) przechlewską placówkę odwiedzą także bibliotekarze z całego powiatu człuchowskiego. – Zobaczą oni naszą bibliotekę po raz pierwszy. Do tej pory nie było takiej okazji – mówi Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Przypomnijmy, od niespełna pół roku biblioteka w Przechlewie ma nową siedzibę. Jest to odrestaurowana kamienica położona w centrum miejscowości. Tegoroczny tydzień bibliotek zakończy spotkanie z pisarzem, Romanem Pankiewiczem. Odbędzie się ono w poniedziałek (17.05). Spotkanie będzie adresowane do młodszych czytelników.

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

W informacji dźwiękowej mówi Elżbieta Baran-Dyrektor Gminnej Biblioteki i CK w Przechlewie.

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.