RADA GMINY UDZIELIŁA WÓJTOWI ABSOLUTORIUM ZA ROK 2020

Jednogłośnie Rada Gminy Przechlewo udzieliła Wójtowi Gminy Przechlewo absolutorium z wykonania budżetu za rok 2020. – Był to niełatwy rok, naznaczony pandemią koronawirusa, jednak dla naszej gminy był on naprawdę niezły – podsumował po posiedzeniu wójt Krzysztof Michałowski.

RADA GMINY UDZIELIŁA WÓJTOWI ABSOLUTORIUM ZA ROK 2020

Na liście wykonanych inwestycji znalazło się ponad 30 pozycji. Wśród nich były między innymi: przebudowa dróg gminnych Dąbrowa – Łubianka i Przechlewo – Zawada, dofinansowanie zakupu namiotu pneumatycznego dla OSP Przechlewo, remont elewacji szkoły i sali gimnastycznej w Sąpolnie, modernizacja świetlic wiejskich w Nowej Wsi i Szczytnie. Ponadto wciąż trwają prace związane z budową nowej świetlicy w Pakotulsku. Modernizacji doczekała się też sala widowiskowa w domu kultury oraz dolna płyta stadionu w Przechlewie. W 2020 roku 318 tysięcy złotych przeznaczono także na fundusz sołecki. To właśnie z tych pieniędzy realizowane były drobne remonty, zakupy i prace porządkowe w mniejszych miejscowościach. Ubiegłoroczne dochody budżetu wyniosły ponad 41 mln zł. Wydatki były o 4 mln mniejsze.

- Kondycja finansowa gminy Przechlewo jest bardzo dobra. Wskaźnik zadłużenia w stosunku do dochodów wyniósł na koniec roku 38,3 %, co jest bardzo bezpiecznym poziomem – dodaje wójt Krzysztof Michałowski. W sesji absolutoryjnej wzięło udział 15 radnych.

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

W informacji dźwiękowej mówi Krzysztof Michałowski-Wójt Gminy Przechlewo.

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.