Przechlewski PSZOK będzie przebudowany

Jeszcze w tym roku gotowy będzie nowo zmodernizowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Przechlewie. Prace już trwają. Przechlewski PSZOK znajduje się na placu przy kotłowni komunalnej. Jego lokalizacja nie zmieni się. Zmieni się za to funkcjonalność i wygląd obiektu.

Przechlewski PSZOK będzie przebudowany

Jeszcze w tym roku gotowy będzie nowo zmodernizowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Przechlewie. Prace już trwają. Przechlewski PSZOK znajduje się na placu przy kotłowni komunalnej. Jego lokalizacja nie zmieni się. Zmieni się za to funkcjonalność i wygląd obiektu. - Na ten moment trwa utwardzanie placu. Po zakończeniu tej części zadania, pojawią się nowe boksy do przechowywania surowców segregowanych. Będzie też waga dla pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z placu – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Inwestycja musi być gotowa jeszcze w tym roku. Samorząd liczy na to, że zadanie uda się zakończyć przed czasem, tak aby mieszkańcy mogli korzystać z obiektu jak najszybciej. Po przebudowie będzie to jeden z najnowocześniejszych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów w regionie. Inwestycja ma kosztować prawie 2,1 mln złotych, z czego 1,9 mln to pozyskane przez gminę dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.