Przechlewo atrakcyjne turystycznie

Blisko 2 tysiące osób skorzystało z bazy noclegowej na plaży nad Jeziorem Końskim w Przechlewie. To dane tylko za lipiec. Poprawiająca się pogoda i zapowiadane upały, mogą spowodować, że w sierpniu turystów będzie jeszcze więcej. Dane statystyczne przygotował przechlewski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zarejestrowane osoby to tylko wczasowicze korzystający z domków, pola namiotowego i pola campingowego.

Przechlewo atrakcyjne turystycznie

Blisko 2 tysiące osób skorzystało z bazy noclegowej na plaży nad Jeziorem Końskim w Przechlewie. To dane tylko za lipiec. Poprawiająca się pogoda i zapowiadane upały, mogą spowodować, że w sierpniu turystów będzie jeszcze więcej. Dane statystyczne przygotował przechlewski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zarejestrowane osoby to tylko wczasowicze korzystający z domków, pola namiotowego i pola campingowego. Placówka nie prowadzi statystyk dotyczących osób, które przyjeżdżają na plażę tylko na jeden dzień lub nocują w kwaterach prywatnych. Szacuje się, że tych, mogło być w lipcu od 10 do nawet 20 tysięcy. Jezioro Końskie to popularne miejsce nie tylko wśród mieszkańców gminy, ale także wśród turystów – zapewnia Michalina Krasowska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Największą grupę stanowią mieszkańcy Pomorza. Tuż za nimi w rankingu popularności plasują się wczasowicze z Poznania, Bydgoszczy i Łodzi. - Na miejscu nad Jeziorem Końskim mamy dużą plażę strzeżoną, zarówno trawiastą jak i piaszczystą, mamy wypożyczalnię sprzętu pływającego, organizujemy także spływy kajakowe na rzece Brdzie – opowiada Krasowska. Jezioro Końskie jest jednym z trzydziestu trzech jezior na terenie gminy Przechlewo. Innymi popularnymi zbiornikami wodnymi są na przykład: Jezioro Przechlewskie, położone w samym centrum Przechlewa oraz zlokalizowane w otoczeniu lasów Jezioro Lipczyno Wielkie i Płosno. Bez wątpienia największą atrakcją Gminy Przechlewo jest rzeka Brda i wytyczony na niej kajakowy szlak papieski. To tutaj niegdyś wypoczywał Karol Wojtyła, późniejszy papież, a obecnie święty Kościoła Katolickiego. Tylko w sezonie letnim, miejsca te odwiedza kilkadziesiąt tysięcy kajakarzy. W 2019 roku rzeka Brda w jej górnym odcinku wraz z położonym tam rezerwatem Przytoń, zostały wybrane przez National Geographic drugim najpiękniejszym szlakiem kajakowym w Polsce i jednym z najpiękniejszych w Europie.

W informacji dźwiękowej mówi - Michalina Krasowska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.