Ogromny sukces tegorocznej edycji Wiosennych Targów Ogrodniczych

Prawie 200 wystawców i tysiące kupujących odwiedziło w tym roku teren III Wiosennych Targów Ogrodniczych – Przechlewo 2023. Wydarzenie odbyło się w miniony weekend na lotnisku w Sąpolnie. Była to największa tego typu impreza na Pomorzu. Na przechlewskie targi przyjechali wystawcy niemalże z całego kraju. Oprócz kwiatów, warzyw, cebulek i sadzonek roślin ozdobnych, na miejscu można było kupić także sprzęt przydatny w ogrodzie i na polu.

Ogromny sukces tegorocznej edycji Wiosennych Targów Ogrodniczych

Prawie 200 wystawców i tysiące kupujących odwiedziło w tym roku teren III Wiosennych Targów Ogrodniczych – Przechlewo 2023. Wydarzenie odbyło się w miniony weekend na lotnisku w Sąpolnie. Była to największa tego typu impreza na Pomorzu. Na przechlewskie targi przyjechali wystawcy niemalże z całego kraju. Oprócz kwiatów, warzyw, cebulek i sadzonek roślin ozdobnych, na miejscu można było kupić także sprzęt przydatny w ogrodzie i na polu. Nie zabrakło również rękodzieła, przetworów regionalnych, a nawet słodyczy. - Trzeba powiedzieć, że targi zakończyły się bardzo dużym sukcesem. Z roku na rok widzimy wzrost ilości nie tylko wystawców, ale też osób zwiedzających, które przyjeżdżają w tych dniach do Gminy Przechlewo – mówi Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. Tegorocznym Wiosennym Targom Ogrodniczym towarzyszyły liczne wydarzenia. Oprócz koncertów i konkursów, była także Wystawa Psów Myśliwskich, na którą przyjechało prawie 100 właścicieli czworonogów z całego kraju. Łącznie zaprezentowano 150 psów różnych ras. Inną atrakcją była też Wystawa Koni Zimnokrwistych. W tym wydarzeniu wzięli udział hodowcy, również z całej Polski. Miłośnicy muzyki myśliwskiej także znaleźli coś dla siebie. Na targowej scenie odbył się koncert galowy XXX Krajowego Przeglądu Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej. To wydarzenie od trzydziestu lat organizowane jest w Przechlewie. Zakończenie III Wiosennych Targów Ogrodniczych – Przechlewo 2023, rozpoczęło jednocześnie przygotowania do przyszłorocznej edycji tego wydarzenia. Znany jest też jego termin. IV Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2024 odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku, również na lotnisku w Sąpolnie.

W informacji dźwiękowej mówi - Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.