Obszar funkcjonalny „Pomorze Środkowe” szansą na nowe dofinansowania

Ruszyły prace związane z opracowaniem strategii rozwoju dla Obszaru Funkcjonalnego „Środkowe Pomorze”. Jest to związek gmin, który tworzą samorządy Przechlewa, Miastka, Kępic, Czarnego, Kołczygłów, Trzebielina, Tuchomia, Koczały i Rzeczenicy.

Obszar funkcjonalny „Pomorze Środkowe” szansą na nowe dofinansowania

Ruszyły prace związane z opracowaniem strategii rozwoju dla Obszaru Funkcjonalnego „Środkowe Pomorze”. Jest to związek gmin, który tworzą samorządy Przechlewa, Miastka, Kępic, Czarnego, Kołczygłów, Trzebielina, Tuchomia, Koczały i Rzeczenicy. Wszystkie wspólnie będą ubiegały się o dofinansowania unijne dla inwestycji i inicjatyw społecznych. - Na liście potrzeb są między innymi: ścieżki pieszo - rowerowe, rewitalizacje zdegradowanych obszarów, opieka nad osobami starszymi, dążenie do poprawy stanu infrastruktury, wsparcie przedsiębiorców, rozwój budownictwa mieszkaniowego, podejmowanie działań proekologicznych, poprawa jakości edukacji oraz poprawa atrakcyjności turystycznej – wyjaśnia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Obszar Funkcjonalny „Środkowe Pomorze” został zawiązany dwa lata temu. Teraz udało się pozyskać pieniądze na opracowanie strategii rozwoju. Dokument ten będzie podstawą do aplikowania o środki unijne na realizację zadań na terenie gmin objętych programem. Liderem programu jest Gmina Kępice. 

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.