NOWY SPRZĘT DLA PRZECHLEWSKIEJ OSP

Może służyć jako szpital polowy lub mobilny punkt szczepień. Mowa o specjalistycznym namiocie, jaki odebrała właśnie jednostka Ochotniczej Staży Pożarnej w Przechlewie. Namiot jest pneumatyczny, dzięki czemu jego rozstawienie zajmuje zaledwie 10 minut. Zakupiony sprzęt może pracować niemalże w każdym miejscu i o każdej porze roku. „Namiot jest wyposażony w nagrzewnicę, łóżka polowe, śpiwory, stoliki i krzesła. Namiot ten może służyć jako mały szpital.

NOWY SPRZĘT DLA PRZECHLEWSKIEJ OSP

Może służyć jako szpital polowy lub mobilny punkt szczepień. Mowa o specjalistycznym namiocie, jaki odebrała właśnie jednostka Ochotniczej Staży Pożarnej w Przechlewie. Namiot jest pneumatyczny, dzięki czemu jego rozstawienie zajmuje zaledwie 10 minut. Zakupiony sprzęt może pracować niemalże w każdym miejscu i o każdej porze roku. „Namiot jest wyposażony w nagrzewnicę, łóżka polowe, śpiwory, stoliki i krzesła. Namiot ten może służyć jako mały szpital. Nasza jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w związku z czym, możemy być wezwani z tym namiotem w dowolne miejsce w województwie, aby go rozstawić, na przykład tam, gdzie jest duże zagrożenie Covidowe” –  mówi Piotr Maślanka wiceprezes OSP Przechlewo. Sprzęt jednak będzie służył przede wszystkim przy zabezpieczaniu katastrof drogowych lub klęsk żywiołowych. Kosztował on nieco ponad 50 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Gminy Przechlewo oraz pieniędzy pozyskanych od lokalnych sponsorów.

Namiot straży pożarnej

 

W informacji dźwiękowej mówi Piotr Maślanka - wiceprezes OSP Przechlewo.

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.