Nowy radiowóz dla przechlewskiej policji

Fabrycznie nowy radiowóz marki Kia Sportage otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przechlewie. To już drugi pojazd tego typu zakupiony do tej jednostki w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie przechlewscy funkcjonariusze dysponują najnowocześniejszą flotą pojazdów służbowych w całym powiecie człuchowskim.

Nowy radiowóz dla przechlewskiej policji

Fabrycznie nowy radiowóz marki Kia Sportage otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przechlewie. To już drugi pojazd tego typu zakupiony do tej jednostki w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie przechlewscy funkcjonariusze dysponują najnowocześniejszą flotą pojazdów służbowych w całym powiecie człuchowskim. - Jest to samochód terenowy, będzie on służył do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy i całego powiatu. Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że mamy najlepszy tabor w całej komendzie – mówił podczas uroczystości asp. sztab. Krzysztof Galas, kierownik Posterunku Policji w Przechlewie. Nowy pojazd jest w pełni wyposażony. Do służby został wprowadzony od zaraz. Zastąpił on inny, wysłużony już radiowóz. - Jest to drugi nabytek dla policji w ostatnich dwóch latach. My jako władze samorządowe gminy przywiązujemy dużą wagę do tego, aby zabezpieczyć mieszkańców naszej gminy, dlatego od kilku lat inwestujemy w straż pożarną, policję i możemy się pochwalić stacjonującą karetką pogotowia od około pół roku – mówi Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo. Samochód kosztował prawie 120 tysięcy złotych, z czego gmina dołożyła połowę wartości całego pojazdu, w tej kwocie ponad 22 tysiące złotych dołożyli z kolei miejscowi sponsorzy. Reszta to fundusze Komendy Wojewódzkiej Policji. W uroczystości przekazania pojazdu uczestniczyli między innymi radni, sołtysi, przedstawiciele sponsorów, szefostwo komendy powiatowej oraz samorządowcy z sąsiednich gmin. Kluczyki do nowego radiowozu, przechlewskim funkcjonariuszom wręczył poseł Aleksander Mrówczyński.

W informacji dźwiękowej mówi - asp. sztab. Krzysztof Galas, kierownik Posterunku Policji w Przechlewie i Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.