Nowa remiza OSP Przechlewo – oficjalnie otwarta

Boksy garażowe, sala wykładowa, stanowisko dla karetki pogotowia i co najważniejsze, pełne zaplecze sanitarne. Tak wygląda nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie. Wczoraj (27.04) odbyło się jej oficjalne otwarcie. W uroczystości oprócz strażaków, mieszkańców i władz Gminy Przechlewo, wzięli udział także Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich oraz Poseł na Sejm RP – Aleksander Mrówczyński. Byli także przedstawiciele służb mundurowych z powiatu i województwa.

Nowa remiza OSP Przechlewo – oficjalnie otwarta

Boksy garażowe, sala wykładowa, stanowisko dla karetki pogotowia i co najważniejsze, pełne zaplecze sanitarne. Tak wygląda nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie. Wczoraj (27.04) odbyło się jej oficjalne otwarcie. W uroczystości oprócz strażaków, mieszkańców i władz Gminy Przechlewo, wzięli udział także Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich oraz Poseł na Sejm RP – Aleksander Mrówczyński. Byli także przedstawiciele służb mundurowych z powiatu i województwa. To ważne wydarzenie dla całej społeczności Przechlewa – mówił jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości – Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. - Jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w naszej gminie. Strażnica z prawdziwego zdarzenia. Są garaże, gdzie jest schowany cały sprzęt, nowe samochody, wyposażenie. Jest to też strażnica ze świetlicą, z miejscem do stacjonowania karetki i wszystkim tym, co nowoczesna straż dzisiaj potrzebuje – dodaje wójt. Budowa nowej remizy wpłynie na poprawę warunków pracy przechlewskich strażaków. Jest nadzieja, że do tej służby zgłoszą się kolejni chętni. - Do tej pory strażacy przebywali w starej strażnicy. Nie spełniała ona już standardów. Brak szatni i zaplecza socjalnego nie służył rozwojowi tej jednostki. Myślę, że mając teraz nowe warunki, już w niedługim czasie zobaczymy przypływ nowych ochotników, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców - mówi dalej Michałowski. Budowa przechlewskiej remizy kosztowała 4,6 mln zł. 3 miliony to pozyskane przez Gminę Przechlewo dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W informacji dźwiękowej mówi - Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.