Laptopy z Programu Granty PPGR już u naszych uczniów

334 nowe laptopy trafiły do uczniów z Gminy Przechlewo. Samorząd, podobnie jak inne w regionie, również przystąpił do rządowego programu Granty PPGR. Dzięki temu możliwy był zakup sprzętu o łącznej wartości ponad 800 tysięcy złotych. - Komputery trafiły do dzieci z rodzin, w których ktoś kiedyś pracował w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Laptopy z Programu Granty PPGR już u naszych uczniów

334 nowe laptopy trafiły do uczniów z Gminy Przechlewo. Samorząd, podobnie jak inne w regionie, również przystąpił do rządowego programu Granty PPGR. Dzięki temu możliwy był zakup sprzętu o łącznej wartości ponad 800 tysięcy złotych. - Komputery trafiły do dzieci z rodzin, w których ktoś kiedyś pracował w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Mam nadzieję, że będą im służyły długie lata. Wspomogą naukę, rozwój i będzie to też takie okno na świat. Obecnie na szczęście nie mamy nauki zdalnej, ale jeżeli jakaś sytuacja losowa spowoduje, że uczeń nie będzie mógł uczęszczać do szkoły, to z pewnością taki sprzęt pomoże przy odrabianiu lekcji, pisaniu prac. Na pewno się przyda – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Program był w całości finansowany z budżetu państwa. Uczniowie otrzymali komputery za darmo. Były one przyznawane na wniosek zainteresowanego, pod warunkiem udokumentowania pokrewieństwa i faktu zatrudnienia, któregoś z przodków, w byłych PGR.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.