Kolejne drogi będą remontowane

Już niebawem, po zimowej przerwie, wznowiony zostanie proces przebudowy dróg w Gminie Przechlewo. Do naprawy wyznaczono ponad 30 odcinków. Część z nich wykonano już w ubiegłym roku. W tym roku prace będą dokończone. Roboty budowlane podzielono tak, aby w każdym sołectwie przynajmniej jedna droga była naprawiona.

Kolejne drogi będą remontowane

Już niebawem, po zimowej przerwie, wznowiony zostanie proces przebudowy dróg w Gminie Przechlewo. Do naprawy wyznaczono ponad 30 odcinków. Część z nich wykonano już w ubiegłym roku. W tym roku prace będą dokończone. Roboty budowlane podzielono tak, aby w każdym sołectwie przynajmniej jedna droga była naprawiona. Do tej pory zrealizowano już prawie 15 odcinków. - Jesteśmy już mniej więcej w połowie wykonania naszego programu. Jesienią zeszłego roku zostały zmodernizowane drogi między innymi na terenie sołectwa Sąpolno i w miejscowości Żołna. Teraz jeżeli pogoda pozwoli ruszą prace na ulicy Staroszkolnej, przy nowej remizie, a także w Lisewie i Pawłówku – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Większość z remontowanych odcinków to drogi gruntowe. Utwardzane są one płytami drogowymi. Na ulicach, na których ruch jest wzmożony, wylany zostanie asfalt. Tak będzie na przykład na odcinku przy remizie OSP i nowo zbudowanym Centrum Opiekuńczym, w którym mieści się teraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Remont wszystkich ponad 30 odcinków, ma kosztować łącznie 9,2 mln złotych. Gmina Przechlewo otrzymała na to zadanie rządowe wsparcie w ramach programu Polski Ład. Sięga ono 95 procent wartości inwestycji.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.