Już w sobotę Dożynki Gminne w Przechlewie

Rolnicy, działkowcy, pszczelarze i wszyscy pozostali mieszkańcy Gminy Przechlewo, a także goście przebywający w regionie, są zaproszeni na tegoroczne dożynki gminne w Przechlewie. Uroczystości odbędą się już w najbliższą sobotę (16.09). W programie między innymi turniej sołectw oraz koncerty Andrzeja Rybińskiego i Bartosza Jagielskiego. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się uroczystą mszą świętą. Zostanie ona odprawiona o godzinie 16.00 w kościele p.w. św. Anny w Przechlewie.

Już w sobotę Dożynki Gminne w Przechlewie

Rolnicy, działkowcy, pszczelarze i wszyscy pozostali mieszkańcy Gminy Przechlewo, a także goście przebywający w regionie, są zaproszeni na tegoroczne dożynki gminne w Przechlewie. Uroczystości odbędą się już w najbliższą sobotę (16.09). W programie między innymi turniej sołectw oraz koncerty Andrzeja Rybińskiego i Bartosza Jagielskiego. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się uroczystą mszą świętą. Zostanie ona odprawiona o godzinie 16.00 w kościele p.w. św. Anny w Przechlewie. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicą Dworcową i Szkolną sprzed kościoła na stadion. Tam odbędzie się ceremonia dzielenia chleba oraz okolicznościowy festyn. Jedną z atrakcji będzie konkurs sołectw, w którym w zabawnych konkurencjach zmierzą się mieszkańcy gminy. Będzie też smaczny poczęstunek oraz strefa zabaw dla dzieci. – Zapraszamy wszystkich. Nie tylko rolników i miłośników ogrodu, ale także wszystkich mieszkańców na to bardzo ważne święto. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony. Liczymy na to, że oprócz naszych mieszkańców pojawią się także goście – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. O godzinie 20.00 rozpoczną się koncerty gwiazd. W tym roku w Przechlewie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Bartosz Jagielski. Całość zakończy dyskoteka pod chmurką, która potrwa do godziny 2.00.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.