Jubileusz Szkoły Podstawowej w Sąpolnie

90 lat ma już budynek Szkoły Podstawowej w Sąpolnie w Gminie Przechlewo. Z tej okazji przygotowywane są uroczystości jubileuszowe. Odbędą się one 11 czerwca. Historia szkolnictwa w Sąpolnie sięga roku 1819, jednak obecna szkoła powstała dopiero w roku 1932. Kształciło się w niej już kilka pokoleń mieszkańców Sąpolna i okolic.

Jubileusz Szkoły Podstawowej w Sąpolnie

90 lat ma już budynek Szkoły Podstawowej w Sąpolnie w Gminie Przechlewo. Z tej okazji przygotowywane są uroczystości jubileuszowe. Odbędą się one 11 czerwca. Historia szkolnictwa w Sąpolnie sięga roku 1819, jednak obecna szkoła powstała dopiero w roku 1932. Kształciło się w niej już kilka pokoleń mieszkańców Sąpolna i okolic. To z myślą o nich przygotowywane są uroczystości. - Będzie to okazja do wspomnień, dlatego zapraszamy wszystkich absolwentów i emerytów, którzy kiedyś u nas pracowali, aby przyjść, wspólnie spotkać się, porozmawiać, powspominać, może zobaczyć siebie na jakiś starych zdjęciach - mówi Mirosław Ginter, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sąpolnie. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 10.00 w sobotę – 11 czerwca. W programie jest m.in. festyn rodzinny oraz mecz w siatkówkę, w którym zmierzą się byli i obecni uczniowie szkoły.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.