JUBILEUSZ OSP PRZECHLEWO

75 lat obchodzi w tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie. Z tej okazji w sobotę (18.09) odbędą się okolicznościowe uroczystości. Całość zainauguruje msza święta dziękczynna, która zostanie odprawiona o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Przechlewie.

JUBILEUSZ OSP PRZECHLEWO

O godzinie 16.00 obędzie się uroczysty apel. O 17.00 spotkanie wspominkowe w restauracji „Podano do Stołu”. Jak opisuje w swojej książce „75 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie 1946-2021” jej autor, Wiesław Chmielewski, straż pożarna w Przechlewie została powołana w grudniu 1946 roku. Jej założycielem był Adam Szczygieł. W styczniu 1947 roku jednostka została zarejestrowana w Starostwie Powiatowym w Człuchowie. Wówczas liczyła ona 18 członków. Obecnie przechlewska straż liczy sobie kilkudziesięciu członków, z czego 22 (w tym 3 kobiety) jest uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczych. Druhowie mają do dyspozycji dwa nowoczesne wozy bojowe, jeden samochód operacyjny, łódź do prowadzenia działań na wodzie oraz profesjonalny sprzęt do prowadzenia akcji gaśniczych, a także do ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. W budowie jest też nowa remiza.

 

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.