IV RUNda Przechlewska już za nami … dziękujemy, że byliście z nami!

Przy pięknej, letniej pogodzie odbyła się tegoroczna RUNda Przechlewska. Jako pierwszy na mecie zameldował się reprezentant Przechlewa, Dariusz Szopiński. W kategorii kobiet zwyciężyła – Antonina Wirkus.

IV RUNda Przechlewska już za nami … dziękujemy, że byliście z nami!

Runda Przechlewska organizowana była już po raz czwarty. To jedna z najważniejszych imprez biegowych, które odbywają się w Gminie Przechlewo. Zawodnicy rywalizują na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiodła częściowo ulicami Przechlewa, a częściowo drogami gruntowymi i leśnymi. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Dariusz Szopiński (Urząd Gminy Przechlewo/TRIpaka Przechlewo) z czasem 38:50 min. Drugi był Dawid Jażdziewski (Tri Tur Chojnice) – 39:48 min. Trzeci – Prendecki Marcin (PRENDKI TRI) – 40:31 min. Na miejscu czwartym uplasował się człuchowianin – reprezentujący klub TRIpaka Przechlewo – Dariusz Ławecki – 41:06 min.

W kategorii kobiet zwyciężyła Antonina Wirkus (LKB im. Braci Ptek Lębork) z czasem 42:12 min. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Agnieszka Kaczor (Kujawscy Runners) – 44:09 min i Marlena Pawłowska z Człuchowa – 46:45 min. „Tegoroczna trasa była bardzo wymagająca i trudna technicznie. Do tego piaszczyste drogi polne i słoneczna pogoda nie ułatwiały dzisiejszego biegania. Mocno zacząłem ten bieg i do samego końca starałem się utrzymać tempo. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa” – komentował po biegu jego zwycięzca – Dariusz Szopiński.

Najmłodszym zawodnikiem w stawce okazał się trzynastoletni mieszkaniec Przechlewa – Igor Florek, który zawody ukończył na wysokiej 14 pozycji, a tym samym wygrywając w najmłodszej kategorii wiekowej.

Już po raz drugi podczas zawodów RUNda Przechlewska przyznano nagrodę za zajęcie 33 miejsca. Pierwszym sportowcem w historii, który otrzymał takie trofeum była Adriana Drewczyńska z Chojnic. Tegoroczne trofeum powędrowało również do Chojnic, a zdobył je Krzysztof Werner. Przyznawanie pucharu za zajęcie 33 miejsca w Przechlewie to nie przypadek. W gminie są bowiem 33 jeziora, 33 mosty i 33 miejscowości. Hasło promocyjne gminy brzmi „Przechlewo – 33 powody by zobaczyć”. Postanowiliśmy tę okoliczność wykorzystać również w rywalizacji sportowej – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo, który towarzyszył zawodnikom od samego startu, aż po ceremonię dekoracji.

Runda Przechlewska była jednym z elementów Dożynek Gminnych, w ramach których odbyły się również koncerty, turniej sołectw, wystawa wieńców, konkurs na najlepszy chleb i pieczywo drobne oraz impreza taneczna.

Poniżej prezentujemy fotorelację z IV biegu RUNda Przechlewska, autorstwa Pani Kingi Wojtuszko, której serdecznie dziękujemy!