Gminne Dożynki w Przechlewie - zaproszenie

Zespół Bayer Full będzie gwiazdą tegorocznych dożynek w Przechlewie. Te odbędą się 10 września (sobota). Główną areną imprezy będzie stadion przy ulicy Szkolnej. Święto plonów rozpocznie jak zawsze uroczysta msza święta dziękczynna. Zostanie ona odprawiona o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Anny. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Przechlewa na stadion.

Gminne Dożynki w Przechlewie - zaproszenie

Zespół Bayer Full będzie gwiazdą tegorocznych dożynek w Przechlewie. Te odbędą się 10 września (sobota). Główną areną imprezy będzie stadion przy ulicy Szkolnej. Święto plonów rozpocznie jak zawsze uroczysta msza święta dziękczynna. Zostanie ona odprawiona o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Anny. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Przechlewa na stadion. Tam około godziny 17.15 rozpocznie się festyn. – Będzie wystawa wieńców dożynkowych, będzie ceremonia łamania się chlebem, będzie też wiele innych konkursów, w tym na przykład na najlepszą potrawę regionalną. Będzie też turniej wsi – zapowiada Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. O godzinie 18.00 odbędzie się ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo, pochodzącej z Przechlewa artystce – Joannie Iwankowicz – Concejo. Świętowanie zakończy strefa koncertów. O godzinie 21.00 na przechlewskiej scenie wystąpi legenda polskiej muzyki biesiadnej i disco-polo, zespół Bayer Full. Wstęp zarówno na koncert, jak i na całe wydarzenie będzie bezpłatny.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Poniżej znajdą Państwo do pobrania regulaminy konkursów podczas Dożynek Gminnych:

1. Regulamin konkursu na Wieniec Dożynkowy.

2. Regulamin Turnieju Sołectw Gminy Przechlewo.

3. Regulamin konkursu na "Wiejskie przysmaki".

4. Regulamin imprezy.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.