Gmina Przechlewo – dwa lata bez kredytów

Inwestycje za 21 milionów złotych i do tego bez kredytów. Tak mijające dwa lata budżetowe podsumowuje Gmina Przechlewo. Kończący się rok to także przygotowanie do oddania dwóch kolejnych, dużych inwestycji. Nie bez znaczenia są tutaj ogromne środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Przechlewo.

Gmina Przechlewo – dwa lata bez kredytów

Inwestycje za 21 milionów złotych i do tego bez kredytów. Tak mijające dwa lata budżetowe podsumowuje Gmina Przechlewo. Kończący się rok to także przygotowanie do oddania dwóch kolejnych, dużych inwestycji. Nie bez znaczenia są tutaj ogromne środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Przechlewo. Bez wsparcia, przede wszystkim rządowego, taki rozmach w zakresie inwestycji nie byłby możliwy. Przy niespełna 40 milionowym budżecie gminy, inwestycje o wartości 21 milionów zrealizowane w dwa lata, to duży sukces – przekonują władze Przechlewa. - Uważam, że mijający rok był dla naszego samorządu rokiem dobrym, mimo różnych wydarzeń, które miały miejsce na świecie. Ten rok kończymy finansowo bardzo dobrze. Należy tutaj dodać, że w roku 2021 jak i w 2022, czyli przez ostatnie dwa lata, Gmina Przechlewo nie zaciągała żadnych nowych kredytów. Zadłużenie Gminy wynosi około 33%, więc jest to bardzo bezpieczny wskaźnik – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Na liście największych zadań jest między innymi budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz centrum opiekuńczego. Obie inwestycje są warte 7,7 mln zł, z czego 5 mln zł to wsparcie rządowe. Zarówno remiza, jak i obiekt centrum opiekuńczego mają być gotowe za kilka tygodni. W Przechlewie rozbudowywane jest także Przedszkole Gminne. To inwestycja o wartości ponad 7,5 mln zł, z czego prawie 4,3 mln to dofinansowanie z budżetu państwa. 9,2 mln złotych kosztować będzie realizowana właśnie modernizacja 34 odcinków dróg lokalnych w całej gminie. Tutaj pozyskane przez samorząd dofinansowanie stanowi 95% wartości całej inwestycji.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.