Dzień otwarty OSP i ŚDS

Setki mieszkańców Przechlewa i okolic odwiedziły dwie największe gminne inwestycje ostatnich lat. Mowa tu o nowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej i Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym, w którym mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy. Oba obiekty, choć jeszcze nieotwarte oficjalnie, oddane zostały do użytku. Jak wyglądają w środku? – mieszkańcy mogli to zobaczyć na własne oczy.

Dzień otwarty OSP i ŚDS

Setki mieszkańców Przechlewa i okolic odwiedziły dwie największe gminne inwestycje ostatnich lat. Mowa tu o nowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej i Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym, w którym mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy. Oba obiekty, choć jeszcze nieotwarte oficjalnie, oddane zostały do użytku. Jak wyglądają w środku? – mieszkańcy mogli to zobaczyć na własne oczy. – Są to największe nasze inwestycje ostatnich lat. Cieszymy się, że spotkały się one także z uznaniem naszych mieszkańców. Remiza była bardzo potrzeba naszym strażakom. Warunki w których stacjonowali oni dotychczas, były fatalne. Nie przystoi to wręcz powadze takiej służby, jaką jest straż pożarna. Naszym niepełnosprawnym mieszkańcom również należało się nowe lokum. Nasze nowo zbudowane centrum jest zaprojektowane tak, aby mogło w przyszłości pełnić także inne funkcje społeczne i opiekuńcze. Organizując dzień otwarty, chcieliśmy to wszystko pokazać naszym mieszkańcom i gościom – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Zaproszenie do zwiedzania obu obiektów, było także okazją do zaprezentowania oferty działających w nich instytucji. Ochotnicza Straż Pożarna wciąż chętnie przyjmuje nowych członków, w tym przede wszystkim kandydatów do młodzieżowych drużyn pożarniczych. Środowiskowy Dom Samopomocy również może teraz przyjąć nowych podopiecznych.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.