Droga w Rudnikach oficjalnie otwarta

Okazję do dużego świętowania mieli mieszkańcy Rudnik w gminie Przechlewo. W ich miejscowości otwarto nowo wyremontowaną drogę. Naprawy doczekał się też powiatowy odcinek łączący miejscowość z trasą Przechlewo-Koczała. Z tej okazji był nie tylko okolicznościowy tort, ale nawet mała feta w miejscowej świetlicy.

Droga w Rudnikach oficjalnie otwarta

Okazję do dużego świętowania mieli mieszkańcy Rudnik w gminie Przechlewo. W ich miejscowości otwarto nowo wyremontowaną drogę. Naprawy doczekał się też powiatowy odcinek łączący miejscowość z trasą Przechlewo-Koczała. Z tej okazji był nie tylko okolicznościowy tort, ale nawet mała feta w miejscowej świetlicy. O naprawę drogi prowadzącej przez wieś mieszkańcy zabiegali od lat. – Wcześniej na drodze było dużo dziur. Droga była w kilku miejscach poprzełamywana, a pobocza były zniszczone. Teraz mamy nowy asfalt i dzięki tej inwestycji przejazd będzie bardziej bezpieczny i komfortowy dla mieszkańców i gości, którzy odwiedzą tę cześć naszej gminy – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Wyremontowany gminny odcinek prowadzący przez centrum wsi ma długość 1,3 kilometra. Jego naprawa kosztowała 488 tysięcy złotych. 233 tysiące złotych stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dojazd do miejscowości Rudniki stanowi droga powiatowa. Ta również została naprawiona. Inwestorem na tym odcinku było Starostwo Powiatowe w Człuchowie.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.