Dni Unii Europejskiej już w przyszłym tygodniu

Nie tylko zawody sportowe, ale także imprezy integracyjne czekają na uczestników Dni Unii Europejskiej. Impreza ta już po raz dwudziesty odbędzie się w Przechlewie. Wszystko startuje we wtorek – 24 maja. Dni Unii Europejskiej to spotkanie młodzieży szkolnej z Polski, Niemiec i Danii. Od kilku lat gośćmi specjalnymi są także uczniowie z innych krajów. W tym roku będą to Litwini i Ukraińcy.

Dni Unii Europejskiej już w przyszłym tygodniu

Nie tylko zawody sportowe, ale także imprezy integracyjne czekają na uczestników Dni Unii Europejskiej. Impreza ta już po raz dwudziesty odbędzie się w Przechlewie. Wszystko startuje we wtorek – 24 maja. Dni Unii Europejskiej to spotkanie młodzieży szkolnej z Polski, Niemiec i Danii. Od kilku lat gośćmi specjalnymi są także uczniowie z innych krajów. W tym roku będą to Litwini i Ukraińcy. Wydarzenie ma przede wszystkim promować sport i dobre relacje wśród młodzieży. Jej początki sięgają roku 1974, gdy to pierwsze takie spotkania organizowali w Przechlewie ówcześni działacze sportowi: Paweł Friese, Jan Sochalski i Zenon Bogucki - opowiada Mariusz Rutkowski, obecny organizator wydarzenia. Z czasem impreza przekształciła się w cykliczne spotkania pod hasłem: „Dni Unii Europejskiej”. - Impreza polega na organizowaniu imprez rekreacyjno – sportowych, jak również animacji językowych, gier i zabaw ruchowych, które integrują młodzież – dodaje Rutkowski. W programie jest także spływ kajakowy i warsztaty garncarskie. Dni Unii Europejskiej trwać będą od wtorku (24.05) do niedzieli (29.05). Zmagania sportowe zaplanowane są na czwartek (26.05 – godz. 16.00) – stadion OSiR – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej oraz piątek (27.05 – godz. 11.00) – stadion OSiR – Międzynarodowe Biegi Przełajowe.

W informacji dźwiękowej mówi - Mariusz Rutkowski, obecny organizator wydarzenia

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.