Cyfrowa Gmina również w Przechlewie

188 tysięcy złotych dofinansowania na cyfryzację instytucji publicznych pozyskała Gmina Przechlewo. Nowy sprzęt pojawi się nie tylko w Urzędzie Gminy, ale także w wybranych jednostkach podległych samorządowi. Program Cyfrowa gmina ma polepszyć jakość funkcjonowania administracji i instytucji publicznych w zakresie elektronicznej łączności z mieszkańcami.

Cyfrowa Gmina również w Przechlewie

188 tysięcy złotych dofinansowania na cyfryzację instytucji publicznych pozyskała Gmina Przechlewo. Nowy sprzęt pojawi się nie tylko w Urzędzie Gminy, ale także w wybranych jednostkach podległych samorządowi. Program Cyfrowa gmina ma polepszyć jakość funkcjonowania administracji i instytucji publicznych w zakresie elektronicznej łączności z mieszkańcami. Jest to szczególnie istotne w kontekście obsługi interesanta w dobie pandemii. - Sprzęt, który zostanie zakupiony przez gminę, ma na celu ułatwienie mieszkańcom dostępu do usług, które gmina świadczy. Będzie zwiększona ilość komputerów dostępnych dla urzędników, będzie zwiększona ilość sprzętu obsługującego sieć teleinformatyczną urzędu. Zakupiony zostanie także program monitorujący aktualną ilość dzieci w żłobku i w przedszkolu. Będzie to też kanał komunikacyjny pomiędzy rodzicami i przedszkolem – wyjaśnia Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo. Sprzęt będzie dostarczony i uruchomiony do końca 2023 roku.

W informacji dźwiękowej mówi - Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.