Cuda – Wianki w Przechlewie

Kilkudziesięciu podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego odwiedziło Przechlewo. Wszystko to w ramach cyklu spotkań integracyjnych organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Tegoroczna impreza w Przechlewie odbywała się pod hasłem: „Cuda – Wianki”.

Cuda – Wianki w Przechlewie

Kilkudziesięciu podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego odwiedziło Przechlewo. Wszystko to w ramach cyklu spotkań integracyjnych organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Tegoroczna impreza w Przechlewie odbywała się pod hasłem: „Cuda – Wianki”. Festyn organizowany był na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy plaży nad jeziorem Końskim. Przy ładnej pogodzie to doskonałe miejsce na takie spotkania – mówi Arleta Szumacher, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie. - Chcemy po prostu miło spędzić czas. Mamy przygotowane konkurencje sportowe, występy artystyczne, jest też poczęstunek – dodaje. Podobne spotkania organizowane są cyklicznie w różnych miejscowościach na Pomorzu i Krajnie. - Chodzi o integrację osób niepełnosprawnych. Jeszcze niedawno był przecież trudny czas związany z pandemią. Osoby te nie mogły się potykać. Teraz, gdy ograniczenia zostały zniesione, korzystamy z tego przywileju. Zapraszamy do nas. Za tydzień jedziemy do Brus, z dwa tygodnie jedziemy do Więcborka – opowiada Szumacher. Oprócz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Przechlewa w wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele podobnych placówek z Człuchowa, Brus, Czerska i Więcborka.

W informacji dźwiękowej mówi - Arleta Szumacher, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Galeria zdjęć