Będą darmowe lekcje pływania dla naszych uczniów

Trzecioklasiści z Gminy Przechlewo skorzystają z bezpłatnej nauki pływania. Gmina Przechlewo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia będą się odbywały na basenie w Człuchowie. Z oferty będą mogły skorzystać dzieci w wieku 9 lat, uczący się w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. Chodzi o 45 trzecioklasistów.

Będą darmowe lekcje pływania dla naszych uczniów

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Trzecioklasiści z Gminy Przechlewo skorzystają z bezpłatnej nauki pływania. Gmina Przechlewo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia będą się odbywały na basenie w Człuchowie. Z oferty będą mogły skorzystać dzieci w wieku 9 lat, uczący się w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. Chodzi o 45 trzecioklasistów. - Chcemy, aby nasze dzieci miały możliwość nauki pływania. Zwiększy to bezpieczeństwo naszych małych mieszkańców, a potem oczywiście dorosłych. Szczególnie, że nasza gmina ma ponad 33 jeziora i w sezonie letnim większość naszych najmłodszych spędza ten czas nad wodą, więc ważne jest dla nas to bezpieczeństwo, aby nasze dzieci umiały pływać – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Zajęcia będą organizowane jeszcze w tym roku szkolnym. Każdy uczeń odbędzie dziesięć półtoragodzinnych kursów. Lekcje będą bezpłatne. Darmowy będzie także dowóz na basen i z powrotem. Koszty całej akcji poniosą: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Przechlewo.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.