Zmodernizowane przedszkole w Przechlewie – oficjalnie otwarte

Nowe sale dydaktyczne, pomieszczenia dla pedagogów, nowe sanitariaty, a co najważniejsze – sala gimnastyczna. Tak po rozbudowie wygląda Przedszkole Gminne im. Kubusia Puchatka w Przechlewie. W czwartek (4.04) odbyła się uroczystość jego otwarcia. Rozbudowa przedszkola kosztowała około 8,7 mln zł, z czego 5 milionów to środki, które Gmina Przechlewo pozyskała ze źródeł zewnętrznych.

Zmodernizowane przedszkole w Przechlewie – oficjalnie otwarte

Nowe sale dydaktyczne, pomieszczenia dla pedagogów, nowe sanitariaty, a co najważniejsze – sala gimnastyczna. Tak po rozbudowie wygląda Przedszkole Gminne im. Kubusia Puchatka w Przechlewie. W czwartek (4.04) odbyła się uroczystość jego otwarcia. Rozbudowa przedszkola kosztowała około 8,7 mln zł, z czego 5 milionów to środki, które Gmina Przechlewo pozyskała ze źródeł zewnętrznych. - Do istniejącego obiektu dobudowano dodatkowe skrzydło, co zwiększyło powierzchnię użytkową dwukrotnie. Teraz placówka może przyjąć łącznie aż 175 dzieci – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Przy okazji rozbudowy przedszkola, wykonano także remont starej części budynku. Na nowo zagospodarowano także teren wokół obiektu. Na czas modernizacji, przedszkole funkcjonowało w wydzielonych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej. Uroczystości otwarcia towarzyszyła barwna gala w wykonaniu dzieci.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.