Wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 5 kwietnia br. w Przechlewskiej remizie OSP, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przechlewie we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w Przechlewie i Sąpolnie. Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Przechlewie i Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie.

Wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 5 kwietnia br. w Przechlewskiej remizie OSP, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przechlewie we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w Przechlewie i Sąpolnie. Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Przechlewie i Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów wśród młodzieży, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Do tegorocznych eliminacji przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych w Przechlewie i Sąpolnie, łącznie zgłosiło się 19 uczestników. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu, następnie najlepsze trzy osoby w każdej kategorii wiekowej zostały zaproszone także do etapu ustnego, w którym należało odpowiedzieć na zestaw trzech wylosowanych pytań. Oceny dokonała komisja konkursowa w składzie: mł. bryg. Marcin Owczarski (KP PSP w Człuchowie), Klaudia Gładysz (SP Przechlewo), Milena Weltrowaka (SP Przechlewo), Piotr Maślanka (OSP Przechlewo), Ksenia Krauze (Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie).

Wyniki eliminacji gminnych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-IV):

I miejsce Hubert Dobek – SP Przechlewo

II miejsce Antoni Szopiński – SP Przechlewo

III miejsce Jagoda Niemier – SP Sąpolno

II grupa wiekowa (klasy V –VIII):

I miejsce Martyna Adamska – SP Sąpolno

II miejsce Wiktor Sas – SP Przechlewo

III miejsce Karol Lemanczyk – SP Sąpolno

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):

I miejsce Daria Dobek – Przechlewo

II miejsce Sebastian Czarnoba – Przechlewo

Nagrody wszystkim uczestnikom wręczali: Krzysztof Michałowski – Wójt Gminy Przechlewo i Wojciech Krawczyk - Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: z I grupy wiekowej: Hubert Dobek ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie, z II grupy wiekowej: Martyna Adamska ze Szkoły Podstawowej w Sąpolnie, natomiast z III grupy wiekowej Daria Dobek z Przechlewa. Laureaci turnieju będą reprezentować Gminę Przechlewo na eliminacjach powiatowych w Człuchowie, które zaplanowane są na 17 kwietnia br. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez organizatora dyplomami oraz upominkami. Jeszcze raz serdeczne gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju!