Rajd z Kompasem już w najbliższy weekend

Ponad 200 zawodników wystartuje w przechlewskiej edycji Rajdu z Kompasem. Impreza ta odbędzie się już w najbliższą sobotę (25.05). Patronat honorowy nad imprezą objął Wójty Gminy Przechlewo. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Zawody polegają na pokonaniu zadanego odcinka w jak najkrótszym czasie. Na chwilę przed startem zawodnicy otrzymują papierową mapę i przy pomocy kompasu muszą sami wyznaczyć sobie najbardziej optymalną trasę.

Rajd z Kompasem już w najbliższy weekend

Ponad 200 zawodników wystartuje w przechlewskiej edycji Rajdu z Kompasem. Impreza ta odbędzie się już w najbliższą sobotę (25.05). Patronat honorowy nad imprezą objął Wójty Gminy Przechlewo. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Zawody polegają na pokonaniu zadanego odcinka w jak najkrótszym czasie. Na chwilę przed startem zawodnicy otrzymują papierową mapę i przy pomocy kompasu muszą sami wyznaczyć sobie najbardziej optymalną trasę. Korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas wyścigu jest zabronione. W zawodach mogą startować osoby z różnym doświadczeniem i w różnym wieku. Dla maluchów, startujących pod opieką dorosłych wyznaczona zostanie trasa smerfowa o długości 10 kilometrów. Kolejne stopnie trudności to trasy o długości: 12,5 km (trasa różowa), 15 km (trasa zielona), 21 km (trasa czarna) i 30 km (trasa czerwona). Niektóre z nich trzeba będzie pokonywać nocą. Będą też trasy rowerowe: 40 km (trasa żółta) i 100 km (trasa fioletowa). Pierwsze drużyny wystartują o godzinie 10.00. Dekoracje zwycięzców organizowane będą od godziny 17.00 i potrwają aż do 2.15 w nocy. Wszystko zależeć będzie od godziny zakończenia wyścigu na danym odcinku. Tegoroczna edycja Rajdu z Kompasem będzie już 25. w historii tej imprezy. W Przechlewie jest ona organizowana po raz pierwszy. Na stronie internetowej zkompasem.pl wciąż przyjmowane są zapisy chętnych. Wolne miejsca są tylko na wybranych trasach.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.