Promocja „Złotych Igieł” w Przechlewie

Już w najbliższy piątek (16.02) o godzinie 16.00 w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie odbędzie się promocja albumu „Złote Igły”. Na to wydarzenie zapraszani nie tylko mieszkańcy Gminy Przechlewo, ale także wszyscy miłośnicy haftu i kaszubszczyzny. „Złote Igły” to publikacja, która ukazała się na rynku wydawniczym w grudniu 2023 roku. Jest to bogato ilustrowany album przedstawiający sylwetki i prace członkiń kół hafciarskich działających w Przechlewie i Człuchowie.

Promocja „Złotych Igieł” w Przechlewie

Już w najbliższy piątek (16.02) o godzinie 16.00 w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie odbędzie się promocja albumu „Złote Igły”. Na to wydarzenie zapraszani nie tylko mieszkańcy Gminy Przechlewo, ale także wszyscy miłośnicy haftu i kaszubszczyzny. „Złote Igły” to publikacja, która ukazała się na rynku wydawniczym w grudniu 2023 roku. Jest to bogato ilustrowany album przedstawiający sylwetki i prace członkiń kół hafciarskich działających w Przechlewie i Człuchowie. Wszystkie panie czerpały wiedzę i doświadczenia od Józefy Sitarz, instruktorki, która prowadzi sekcje haftu od ponad 50 lat. - Jest to mieszkanka naszej gminy. Postać doskonale znana nam wszystkich. Dlatego, tym bardziej warto skorzystać z zaproszenia i przyjść do naszej biblioteki w najbliższy piątek – zachęca Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Autorem książki jest dr Marian Fryda – historyk i pasjonat sztuki ludowej. Podczas promocji książki, w przechlewskiej bibliotece będzie okazja do spotkania nie tylko z autorem, ale także z panią Józefą Sitarz i bohaterkami publikacji. Całości towarzyszyć będzie wystawa haftu kaszubskiego oraz występ kaszubskiej kapeli. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.