PODSUMOWANIE 29 FINAŁU WOŚP

Około 40 tysięcy złotych zebrał w tym roku przechlewski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ubiegłoroczny rekord został pobity o prawie 10 tysięcy złotych. Przechlewscy wolontariusze kwestowali nie tylko na terenie swojej gminy, ale także w sąsiedniej Koczale.

PODSUMOWANIE 29 FINAŁU WOŚP

- Ogłoszona kwota nie jest ostateczną. Na portalu Allegro trwa bowiem jeszcze licytacja tłumika motocyklowego, z której dochód zasili konto WOŚP – mówi Daniel Bałyszak, kierownik przechlewskiego sztabu. Licytacja zakończy się w połowie lutego. W tym roku w Przechlewie kwestowało 22 wolontariuszy. Ze względów organizacyjnych miejscowy sztab działał pod egidą sztabu w Człuchowie. - Teren pracy naszych wolontariuszy wykraczał jednak poza obszar naszej gminy. Ogromne podziękowania pragniemy także przekazać na ręce sołtysa Koczały, Roberta Makarewicza, który mocno zaangażował się w tę akcję – dodaje Bałyszak. Przechlewscy wolontariusze zebrali do puszek ponad 9 tysięcy złotych. Na aukcjach, które w tym roku prowadzone były on-line największym zainteresowaniem cieszyły się …sanki. Zostały one sprzedane za 1500 złotych.

 

 

URZĄD GMINY PRZECHLEWO

 

W informacji dźwiękowej mówi-Daniel Bałyszak.

 

Nota prawna:

Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.