Narodowe Święto Niepodległości – obchody w Przechlewie

Uroczystości oficjalne, projekcja filmowa oraz część rozrywkowa – tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przechlewie. Jej najważniejszym momentem było wspólne odśpiewanie przez mieszkańców Mazurka Dąbrowskiego. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przechlewie zainaugurowały uroczystości, które odbyły się przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”.

Narodowe Święto Niepodległości – obchody w Przechlewie

Uroczystości oficjalne, projekcja filmowa oraz część rozrywkowa – tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przechlewie. Jej najważniejszym momentem było wspólne odśpiewanie przez mieszkańców Mazurka Dąbrowskiego. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przechlewie zainaugurowały uroczystości, które odbyły się przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”. - To wielka radość móc świętować z Państwem 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć czasy, w których żyjemy ponownie stają się skomplikowane, a dla wielu z nas zwyczajnie ciężkie, to w dniu wielkiego polskiego święta pamiętajmy głownie o tym, co w przeciągu tych ponad 100 lat udało się nam wspólnym zbiorowym wysiłkiem, jako narodowi osiągnąć, jak również o naszych przyjaciołach i sojusznikach. Bądźmy dumni z bycia Polakami, cieszmy się z wolności narodowej, szanujmy ją i dbajmy o nią, aby nigdy nie była nam zabrana – mówił podczas uroczystości, Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej. Wraz z mieszkańcami i delegacjami, wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Później przed pomnikiem złożono też wiązanki kwiatów. Tuż obok, o współczesnej polskiej armii opowiadali także przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji. Dopełnieniem przechlewskich uroczystości niepodległościowych była projekcja filmu „Piłsudski”, który można było obejrzeć w miejscowym Kinie za Rogiem „Filipinka”. Całość zakończył okolicznościowy koncert. Na scenie domu kultury wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie oraz muzyczny duet: Marta Wieczorkiewicz i Mateusz Buse.

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.