Likwidacja azbestu w Gminie Przechlewo

Kolejne 92 tony azbestu zostaną usunięte z terenu Gminy Przechlewo. Samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 33 tysięcy złotych na przeprowadzenie demontażu i utylizacji pokryć dachowych, wykonanych z tego niebezpiecznego materiału. Operacja zostanie przeprowadzona na 36 nieruchomościach.

Likwidacja azbestu w Gminie Przechlewo

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Kolejne 92 tony azbestu zostaną usunięte z terenu Gminy Przechlewo. Samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 33 tysięcy złotych na przeprowadzenie demontażu i utylizacji pokryć dachowych, wykonanych z tego niebezpiecznego materiału. Operacja zostanie przeprowadzona na 36 nieruchomościach. Wcześniej ich właściciele zgłaszali do gminy chęć demontażu azbestowych pokryć dachowych. Gmina pozyskała na to pieniądze i dzięki temu taki demontaż może być przeprowadzony – tłumaczy Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Prace będą prowadzone w okresie od kwietnia do końca września tego roku. Usuwaniem azbestu zajmie się specjalistyczna firma. Ważne, aby nie usuwać tego typu materiałów we własnym zakresie. Azbest jest substancją rakotwórczą. Unoszący się podczas jego demontażu lub transportu pył, jest niezwykle szkodliwy. Akcje usuwania azbestu są prowadzone w Przechlewie cyklicznie od 2011 roku. Do tej pory z miejscowych posesji wywieziono już ponad 800 ton tego materiału.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.