Jest szansa na kolejne dofinansowania dla Gminy Przechlewo

Prawie milion złotych dotacji na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym może otrzymać Gmina Przechlewo. Wniosek, który samorząd złożył do Urzędu Marszałkowskiego, został zaakceptowany i skierowany do dalszych negocjacji. Pieniądze miałyby pochodzić ze środków unijnych, przyznanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

Jest szansa na kolejne dofinansowania dla Gminy Przechlewo

Prawie milion złotych dotacji na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym może otrzymać Gmina Przechlewo. Wniosek, który samorząd złożył do Urzędu Marszałkowskiego, został zaakceptowany i skierowany do dalszych negocjacji. Pieniądze miałyby pochodzić ze środków unijnych, przyznanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Dzięki pozyskanym pieniądzom możliwe będzie utworzenie dodatkowych pięćdziesięciu miejsc w Przedszkolu Gminnym w Przechlewie. Fundusze wystarczą też na dokształcanie nauczycieli i doposażenie placówki. W ofercie przedszkola pojawią się także nowe propozycje zajęć. - Będą się u nas odbywały m.in. zajęcia logopedyczne, zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki i rehabilitacji, zajęcia z integracji sensorycznej i rozwijające kreatywność – zapowiada Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. To nie jedyne korzyści płynące z dofinansowania. - W ramach tego projektu sala gimnastyczna i dwie sale lekcyjne zostaną wyposażone w nowe meble, sprzęt multimedialny, zestawy do nauki podstaw robotyki, stół do malowania piaskiem, koło garncarskie i sprzęt nagłośnieniowy – dodaje wójt. Realizacja całego projektu miałaby kosztować około 1,1 mln zł. Zapowiadane dofinansowanie stanowić będzie aż 90 procent wartości zadania. Projekt ma być realizowany do maja 2025 roku.

W informacji dźwiękowej mówi - Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Galeria zdjęć