Brokstedt pomaga Ukrainie

Niemiecka gmina Brokstedt włącza się w organizowanie pomocy dla Ukrainy. Jest to samorząd partnerski dla gminy Przechlewo. Mieszkańcy Brokstedt organizują zbiórkę darów, które poprzez gminę Przechlewo, zostaną przekazane na granicę polsko-ukraińską. W tej chwili niemiecka gmina organizuje transport, którym pomoc zostanie przywieziona do Przechlewa.

Brokstedt pomaga Ukrainie

Niemiecka gmina Brokstedt włącza się w organizowanie pomocy dla Ukrainy. Jest to samorząd partnerski dla gminy Przechlewo. Mieszkańcy Brokstedt organizują zbiórkę darów, które poprzez gminę Przechlewo, zostaną przekazane na granicę polsko-ukraińską. W tej chwili niemiecka gmina organizuje transport, którym pomoc zostanie przywieziona do Przechlewa. Stąd dalej już rządowym konwojem, dary trafią na granicę, a później także specjalnym konwojem humanitarnym wjadą one w głąb Ukrainy. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że strona miasta z Niemiec okazuje tak wielkie serce i chęć pomocy ludziom, którzy znajdują się w potrzebie – mówi Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo. Pierwsze transporty z Brokstedt mogą dotrzeć do Przechlewa już w przyszłym tygodniu.

W informacji dźwiękowej mówi - Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo

Nota prawna: Gmina Przechlewo jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.